Öregfiúk bajnokság 1. osztály 2022.07.08.
Hibátlanul előre

Sikerre Számíthat SE - Gyöngyöshalász 6:2 (3:1)

Bár az idő kicsit borongós volt, ez nem volt ráhatással jókedvünkre.

Tóth Attila mindenkit mozgósított miután némely játékosunk részvétele bizonytalan volt. Így Sönperger Pistit is üdvözölhettük köreinkben, az utóbbi időben mindig szervezett magának más elfoglaltságot, igaz most csak beugrott mezítláb. Játéka nem nagyon hiányzott, de humora igen. Mindössze annyi jutott neki, hogy a szünetben egyik lábát betehette a pályára, s már rohant is a patai halászati feladatok elvégzése okán.

A többiek számára megint az a feladat jutott, hogy feltörjék az ellenfél tömörülő védelmét.

Szerencsére ez már a mérkőzés korai szakaszában sikerült, miután Buzai Zoli beleért Vernyik lövésébe.

Ritka szép gólt kaptunk ezután, bár ez védelmünket nem dícséri. A halásziak ballábas játékosa 3 védőnket cselezett ki, majd a negyedik sem tudta megakadályozni, hogy kapuba találjon.

A játékrész második felében Buzai újabb gólt lőtt és Nagy György Tamás is betalált.

A második félidő is az elsőhöz hasonlóan zajlott. Az ellenfél betömörült, kontrára játszott, míg mi rengetegszer céloztuk a kaput, de hol a remekül védő kapus állta útját a labdának, hol mi cifráztuk túl a helyzetet.

Vernyik Dávid, László Tomi és Buzai Zoli góljára egy válasz érkezett, így lett a végeredmény 6:2.

Az utolsó gólunk némi élcelődésre adott okot, miután a tiszta gólhelyzetben lévő Vernyik Dávid elől Buzai Zoli pöccintette a labdát a kapuba.

Végül finom zsíroskenyér partival zárult a tegnapi csütörtök.